Maminko, já budu balerína!


Není pochyb o tom, že moje holčička roste a s ní roste i její názor na to, co se jí líbí. Teď mluvím o oblečení a účesech. Víte, asi bych vám měla říct rovnou, že lásku k šatům a účesům rozhodně nemá po mně :-D Moje maminka si tohle vždycky přála. Tedy přála si to, abych byla přesně jako Eliška. Abych se oblékala jako holčička, byla dívčí, dělala si culíčky, copánky, několikrát mi dokonce nakreslila rozvrh účesů na celý týden, abych den co den chodila do školy upravená a každý den jiná a mně se to úplně příčilo. Měla jsem ráda tepláky, tričko, vlasy do culíku, když jsem mohla s klukama přelézat zídky zahrad, skákat do keřů růží, jejíž trny mne pak podrápaly, jelikož to byla jediná možnost, jak utéct klukům, když jsme hráli na "máš babu" :-D Moje maminka si vždy držela hlavu v dlaních a říkávala: "Děcko moje, po kom ty seš?" No a v podstatě jsem tohle povzdechnutí převzala, protože já vážně nevím, po kom je moje Eliška. 

Originál

Eliška zkrátka miluje šaty a takové ty různé oblečky na baletky, tutu sukýnky a dresy. Má ráda i trička s volánky a svetříky apod. Ale na šatech a baletním oblečení vyloženě ujíždí. Máme spolu takovej rituál. Čas od času si zajdeme do sekáče. Není jí ani pět let, ale ona to prostě miluje. Když zmíním, že si spolu zajdeme na zmrzlinu a šatičky, celou cestu na zmrzlinu se v podstatě ujišťuje, zda skutečně zajdem do obchodu, abychom omrkly šatičky :-) 

Tuhle jsme jeli do Olomouce a stáli na červenou v koloně a po pravé straně byly obchůdky a na jeden z nich jsme měli výhled a Eliška to ihned zaregistrovala a že chce jít "tam". Většinou slyšíte děti vztekat se kvůli tomu, že je nevezmete do hračkárny, ale já ji nebyla schopna vysvětlit, proč nemůžeme zrovna teď vyjít z auta, nechat auto v koloně a jít se tam podívat.

No a kdybyste si mysleli, že když už jsme v té hračkárně, tak odcházíme pravidelně s hračkou, měli byste nás vidět... odcházeli jsme odtamtud a přítel říká: "Běž s ní rychle ven, za mnou je asi pět štendrů šatů." Takže jsme odcházeli turniketem a najednou Eliška zvolala "šatyyyyyyyyyyyyyy". V podstatě jsme se na sebe s přítelem jen stihli podívat a tři vteřiny na to už jsme koukali, kolik nás to bude stát :-D Eliška si skutečně jedny šaty vyhlídla a odmítala bez nich jít. A ne. Nemohla si vybrat šaty z výprodeje, ale z věšáku, kde se to jen hemžilo novou kolekcí šatů od Disneyho. Béžové šaty s modrou tutu sukýnkou za necelých 500,- s námi musely domů... 

Takže podtrženo sečteno, v současné době máme sbírku asi 30 kousků šatiček :-D Nepočítám to množství, které jsme již musely vyřadit, jelikož už nám byly malé... tolik škody, tolik škody :(


A pak jsme tu u těch účesů :-D Jsem nehorázný nemehlo. Jako vážně. Na sobě nevytvořím nic a poslední dny jsem v podstatě jen koukala po Pinterestu, abych se krok za krokem naučila různé účesy, které se mi líbily, nebo které se vybrala Eliška. Takže v podstatě to, co vidíte výše, jsou naše/moje pokusy. Eliška byla natolik spokojená, že v těch vláskách chodila i spinkat a ráno byla pro změnu nadšená, že je měla vlnité :-)

Originál

Každopádně, to by bylo k Elišce asi všechno prozatím. Nicméně, pokud byste se chtěli podívat, co ještě máme v plánu na té naší hlavince vytvořit, tak se mrkněte k nám na nástěnku Hair na Pinterestu :-)

Pa, K. 


0 komentářů

Děkuji za komentář :-)