Goodbye, 2019! Welcome, 2020!


Rok 2019, ač jsem byla šťastná a můj život nabral doslova na otáčkách v samých pozitivech, byl pro mne náročný. Musela jsem se učit spoustě novým věcem. Prát se s nimi. Nikdo totiž nepřipraví člověka na to, jak naučit své děti vycházet s dětmi od nového partnera, nikdo člověka nepřipraví na to, jak zvládnout děti, se kterými nevyrůstal od malička. Nikdo vás nepřipraví na to, jaké to je za zavřenými dveřmi, kolik slz a úsilí celá nová poskládaná rodina musí vynaložit, aby to fungovalo. Bylo to nesmírně vyčerpávající a ve své podstatě mohu říct, že jediný, co nás zachránilo a díky čemu jsme to všichni zvládli, byla láska. Naprosto hmatatelná láska. Obrovský kopec lásky. Objímání. Poklidných rozhovorů. Odhodlání to nevzdat a bojovat. 

Zima se se zimou sešla a musím říci, že jsme udělali nesmírný kus cesty. Nejsme dokonalí, ale jsme to MY. Rok 2020 v mých myšlenkách vyvolává jediné - naději, lásku, pocit, že si to všechno ještě více sedne. 
Rok 2020 vnímám jako další z mnoha průlomů v mém životě. Jednak letos oslavím své čtyřicáté narozeniny, ale hlavně pociťuji určitou kompletnost v sobě samotné. Sama v sobě jsem si udělala pořádek. A i když jsem na spoustu věcí v loňském roce neměla čas ani pomyšlení, cítím se naplněná vztahem, který jsem si celý život přála a netušila, jak toho souznění dosáhnout. 

Zatímco vám tohle píšu, popíjím teplý čaj a pojídám ohromně sladký a šťavnatý pomeranč :) Můj jezevčík mě zahřívá svou srstí, přítel vedle mne leží, povídáme se mezi psaním a vše je naprosto dokonalé! Nevím, co víc bych mohla chtít. Na víc si ani nedělám nárok, jelikož tohle je super stav. Stav naprosté kompletnosti a jistoty.

Já si pro příští rok přeji jen málo věcí. A to mít více času na sebe.

  • chci více číst; za loňský rok jsem rozečetla nějaké knihy a žádnou nedokončila; chybí mi to;
  • chci více cvičit; potřebuji jako sůl více jógy, více strečinku; 
  • chci vyzkoušet více nových receptů ve své kuchyni; rozhodně více než loni, více zahraničních a méně těch sladkých;
  • ráda bych se donutila nezanedbávat vitamíny a co nejčastěji si vzpomenout si je vzít;
  • chtěli bychom s Jirkou podniknout víkendový výlet do Švýcarska (vlakem);
  • moc si přejeme udělat dětem nový pokojíček a pro nás novou ložnici;
  • a nakonec bych já sama chtěla zkompletovat naši rodinnou kroniku, kterou jsem si před Vánocemi koupila, narvat ji fotkami, zážitky a s tím vytvořit co nejvíce z toho, co jsme společně prožili od samého počátku :)Přeji Vám všem co nejlepší rok 2020, plný zdraví, štěstí, poctivě vyhraných bojů, úspěchů v práci a hlavně se milujte, buďte na sebe co nejslušnější, protože to, co vyšlete do světa, se vám vrátí zase nazpět. Neslibujte, když oplýváte štěstím, nemluvte, když se budete zlobit... 

Krásný rok 2020 všem!


0 komentářů

Děkuji za komentář :-)