Deník 2020 | Březen 14


Moje víkendová snídaně. Přes týden nemám vůbec čas ráno snídat. Ani doma, ani v práci. Kdo zažil práci pošťáka, ví :-) Ráno musím být už po páté hodině na místě a třídit poštu na hale a takto brzo doma do sebe nic nedostanu a v práci, jak jsem psala, to už nejde zkrátka. Ale o víkendu to je jiná. Mám ráno čas, klid a pohodu a naprosto si tyhle snídaňové chvilky užívám. Tahle sobota byla ve znamení typického českého pečiva :-D s džemem z černého rybízu, pekla jsem povidlové koláčky, takže i ty našly místo na talíři, ovocný čaj a pomeranč. Opravdu tyhle chvilky naprosto miluji!


V těchto dnech to je naprosto typické aprílové počasí. Prší, sněží, svítí sluníčko, mrzne, je horko - všechno dohromady. Takový nádherný pohled jsem zachytila jedno odpoledne, kdy se z ničeho nic přihnala sněhová přeháňka.


Můj oběd: vařené brambory následně osmažené na másle s farmářským kořením, vejce a obloha. Moje máma tohle dělávala, když jsme byly děti, jen namísto vejce používala vepřový plátek osmažený na hořčici. Bylo to výborné a já se s támhle jídlem pokaždé tak trochu vracím do máminy kuchyně a vidím sama sebe, jak sedím na její židli a plním si bříško tímhle jídlem :-)


Alita odpočívá. Musím říct, že citlivě vnímá absenci Jirky doma (odletěl na čtrnáct dní do Sheffieldu v Anglii). Moc mu chybí. Neustále ho očekává u dveří, že s námi přijde. A on pořád nikde. Ale už se to krátí. Už jen týden a vrátí se nám všem :-)


Tuhle dobrotu jsem si udělala někdy odpoledne. Pořádnej smetanovej bílej jogurt, lžíce džemu z černého rybízu , rozmačkaný banán, kokosové vločky a ořechové másla. Strašlivá dobrota ;-)Holky se musí líbit :-) Chtěla jsem vyzkoušet lehký make-up, který jsem nenosila už pár let. A pak jsem si udělala radost párem laků.


Moje asi nejoblíbenější zmrzlina vůbec. 


Vím, že je ještě hodně brzy na Velikonoční čokoládové zajdy, ale já na něj měla příšernou chuť právě v tu chvíli :) 
Než se Jirka vrátil z Anglie, trošku jsem proluftovala a předělala náš obývák. Nakoupila pár nových dekorací v Pepcu a hned to všechno vypadá jinak. Vím, není to perfektní pro zkušené s citem pro design, ale je to moje, tedy naše a milujeme to takhle :)


Sem na louku za město chodím venčit naši Alitku. Výhled na město a na Jeseníky je z tohoto místa naprosto spektakulární :-)


Minulý víkend jsem si se svými dětmi vyrazila do Opavy. Kdybych jen tehdy věděla, že je to jeden z posledních výletů :-) Dnes za současné situace bych už nikam nejela. Každopádně jsme si zašli na baštu. Eliška si dala klasické jídlo, Martínek si vybral KFC a já si užila po x měsících dávku Mc Donald's. Byl zrovna Mezinárodní den žen a každé z nich dávali při objednávce růžičku :) Milé překvapení.


Mějte se krásně, užívejte si sami sebe, pokud můžete, zvolněte, věnujte se sami sobě, dětem, dělejte víc ze svých koníčků v této době... :-)

Krásné začínající jaro Vám všem přeji.

Kristina

Žádné komentáře:

Okomentovat

Instagram