pondělí 13. dubna 2020

Příze v košíku


V momentě, kdy píši tyhle řádky, venku burácí, prší, první jarní bouřka přišla v plné síle a čistí vzduch. Dnes jsou také Velikonoce, ale nechává mě to zcela chladnou. Nemám tenhle svátek ráda. Nemám je ráda tak, jako mnoho ostatních, ale díky špatné zkušenosti, když jsem byla ještě malinká, ve mne Velikonoce zanechávají stopu úzkosti a paniky. Každý rok jsem se snažila dětem udělat Velikonoce hezké, aby si prostě na tyhle svátky nedělaly negativní názor, který mám já, ale aby si je užily.

Letos jsem to pojala po svém. Upekla jsem jen mazanec, který se moc nepovedl, - proč asi? bez špetky lásky se prostě ani v té kuchyni nemůže nic vydařit -, jen nabíráme síly, odpočíváme, děláme vše tak, jak jsme si vždy přáli. Nic nedělat :-) Čtyři dny volna jsme pojali po svém. Jen baštíme dobroty, koukáme na filmy, chodíme na pole s pejskem, hrajeme stolní hry, já si v mezipauze čtu a hromadím síly na další pracovní týden, který u nás na depu bude prostě opětovně náročný. Ale nechci rozebírat práci, jsem ráda, že do ní můžu chodit a že mám výdělek, o kterém se v těchto dnech může mnohým jen zdát, protože pracovat nemohou, nebo ani neví, zda se bude kam do práce vracet. Těžké období.

My jsme za poslední týdny trochu zvelebili naše bydlení, udělali jsme dětem nový pokojíček, sestavovali nové kusy nábytku a byl to pro nás vždy úžasný relax a zažili jsme u toho kopec srandy :-) Dokonce jsme si řekli, že jestli to mezi námi začne někdy skřípat, musíme se dát do rekonstrukce bytu, protože to byla ohromně spojující činnost :-D

No vida, mezitím přestalo pršet, venku modré nebe a sluníčko v plné parádě opětovně hřeje :-) 

Užijte si krásné jaro, zatím je počasí dokonalé. A opatrujte se!

Kristina

1 komentář:

  1. Jako vždy. Fotky nádherné, Eliška je fakt rozená modelka :) , to s tím mákem mě DOST zaujalo (a ta sněhobílá poleva...…!)
    Nepovedený mazanec? Neznám spojení "nepovedený" a "pečivo".Taková zdrclá bublanina, syrové těsto na cokoli..... V případě, že by doma nebyl zájem, pošlu adresu! ;)
    Přeji hodně sil do dalších dní!
    Taky chodím do práce. Chvíli mě to prázdné město děsilo, teď jsem na nervy, když v centru na přechodu na světlech potkám pár lidí. A to se považuju za tuplovaného jezevce.

    OdpovědětVymazat