DENÍK 2020 | ČERVEN 1Tak jsem si po měsíci udělala čas, natáhla jsem si snídani do postele, udělala si čaj, připravila si polštáře, aby se mi tu dobře sedělo, přikryla peřinou, donesla jsem si k práci fotoaparát, hafíka, telefon, abych v případě nouze nemusela vůbec vstávat, všechno perfektně nachystala a pustila se do psaní.... A on nefunguje internet. To by tě šlak trefil :-D To jsou takové momenty v životě, nad kterými ti zůstane rozum stát a říkáš si, že to snad ani není možný. Taková příprava a poslední článek nefunguje 😅
Tak jsem si dnešní povídání jakože předepsala dopředu a za zvuků deště mlátícího do oken vám po měsíční pauze píši tyhle řádky :-)

Víte, já tak miluju blogování, miluji, když si k tomu sednu, když začnu editovat nasbírané fotky, když to začnu tvořit a také tak trochu pro sebe a pro své vlastní potěšení si to tady ty svoje zápisky archivuji. Moc ráda se k nim vracím. Fotky, to jsou prostě okamžiky, a když jsem včera na telefonu koukala do archivu svých šest let starých fotek, bylo mi naprosto zvláštně z toho, jak "jiná" jsem byla. Mám z té doby spoustu fotek rodiny, obzvláště Elišky, ale taky hodně fotek různých fitness produktů, zboží a zápisků z tohoto odvětví. Kdo byla ta holka tehdy? Nikdy bych nevěřila, že to řeknu, ale jsem ráda, že ten "koníček", který jsem tak bezmezně "milovala" a na kterým jsem se stala také naprosto závislá, fyzicky i psychicky, mi dnes vůbec nic neříká...

Spoustu jsem se naučila a do značné míry ty znalosti ovlivňují moje myšlení i dnes. Ale ne tak, jako kdysi. Ale tím zdravým směrem. Tím, který nikomu neubližuje. Ani mně samotné. Jsou to myšlenky typu: předat dětem to nejlepší. Jsem vděčná za to, že se naučily jíst ovoce a zeleninu. Když dáte malé Elišce na výběr mezi čokoládou nebo ovocem, ona prostě jde a doslova škemrá o balení borůvek. Začátkem týdne si dala do vozíčku balení rajčátek. K jídlu si poručila PŘIDAT SALÁTEK. To mi dělá ohromnou radost. Protože když jsem si tyhle zvyky zafixovala já, je to pro mé děti naprosto automatické a jde jim to samo. Nemusí se nechat pobízet nebo přemlouvat. Viděly to u mámy.  Těší mne, že ví, že sladkosti jsou v pořádku. Že je v pořádku zahnat chuť něčím mooooc dobrým :) Ale ví, že je určitý limit na den. Když dostanou sladkost, jsou schopni si půlku z toho nechat na později. Zabalí to, dají do šuplíčku a řeknou: nechám si to na ráno na další den po snídani. Jsou prostě skvělí. V tomto mi všechno to bláznovství ohledně zdravého stravování asi "pomohlo". Uvědomit si, že i přesto všechno je nutné nezapomínat, že zdraví je jen jedno. Já jsem strašně vděčná a poslední měsíce nad tím přemýšlím čím dál víc, že mi je skoro už 40 let a můj zdravotní stav by mi mohli mnozí závidět. Neberu žádné léky, nic mne nebolí, nemám s ničím potíže, jsem pohyblivá, nenavštěvuji žádné lékaře s tím nebo oním, nebolí mě klouby, záda,... Není mi nic. A vděčím tomu právě tomu fitness světu, kterému jsem propadla před lety a díky kterému jsem ve finále našla to nejpodstatnější - vědomosti, jak mé tělo funguje, co není třeba dělat, co mohu, jak si preventivně mohu nějakým cvičením pomoci, nebo jak si od bolestivých svalů ulevit, nebo něco napravit. Mé tělo už ani nemusím umět poslouchat, protože mé tělo, to jsem já.
Mějte se skvěle. Vaše Nikki. Teda Kikki :D

K. 

1. června 2020 - zasadila jsem chia semínka a takhle krásně mi rostou :-)

27. května 2020 - bez kšiltovky ani ránu. Tady mám novou ☺️ 

30. května 2020 - báječný výlet s dětmi ve Faunaparku Horní Lipová

23. května 2020 - nejlepší čočka na kyselo, jakou jsem kdy dělala. Velkým pomocníkem mi byla Florentýna 💕


21. května 2020 | Alita byla po očkování a taťka samozřejmě na svoji unavenou holčičku dohlížel. Takhle jsem ty dva našla a hned to cvakla. 


19. května 2020 | Fotka na tablo předškoláků - je zvláštní, že se někde ve školkách na focení domluvili, ale u nás to nešlo. Museli jsme sami. 


16. května 2020 | Alita pod ochrannými křídly :)


13. května 2020 | Letos první, i když obchodu. Who cares?!


Fakt naprosto luxusní čipsy!!! Syn mi snědl většinu balíčku :( Grrrr....


Nové číslo. To prostě nemůžu v trafice nechat :-)


Dostala jsem od syna úkol si to přečíst.

6. května 2020 | Tohle prostě ve fabrice nezažijete. Pejsek tulák byl se mnou asi dvacet minut.
Z počátku machroval s klackem a pak u každých schránek čekal a pak šel se mnou :)


4. května 2020 | Nálož dezinfekce a roušek od pošty. Během dvou dnů.
 
29. dubna 2020 | Nejmilejší zákazník dne :)


24. dubna 2020 | Moje džínová láska.


Hřešit se má snadno, bez výčitek a rádo :)


Mému muži k svátku. je čokoládová a ani po měsíci ji neotevřel :D


Takový obal mají klasické Milka čokolády v Maďarsku.

2 komentáře:

  1. Maďarské děti budou vědět, že kráva je hněda, ne fialová :-)

    OdpovědětSmazat
  2. Zasadit chia semínka O_O to by mě teda nenapadlo, to vyzkouším :) díky za tip.
    Na hrášek jsem dostala chuť. Ještě chvilku a budeme mít i na zahradě :)

    OdpovědětSmazat

Instagram