Ty nejlepší OBĚDY (Ep. 7)

Tohle je sedmá epizoda těch nejlepších/nejoblíbenějších obědů, které jsem v minulosti připravila. Není cílem ukázat vám ty nejzdravější, ale ty nejchutnější =) Snad zde načerpáte inspiraci také pro váš stůl!

Brokolice (krátce nechte projít varem v mírně osolené vodě), slanina opečená na sucho, ve výpeku osmažíme volské oko, přidáme strouhanou mrkev a pár opečených brambůrek.

Vařil můj muž :-) Ono by mohl uvařit cokoli a bylo by to skvělé. Protože od druhého vždycky chutná líp.

Camembert s kořením, brambory, míchaný salát (použila jsem mix - rukola, špenát, polníček, pak ledový salát a červené zelí navíc, plus cherry rajčata) + dresink v salátu.

Nejlepší jahodové kynuté knedlíky jsou z Babiččiny mouky pro kynutá těsta. Vyzkoušejte a uvidíte, že vám bude těsto kynout doslova pod rukama. Dokonalé. Jak s mákem, tak s opečenou sladkou strouhankou.

V Avion parku v Ostravě jsem si dala těstovinový salát se spoustou zeleniny, decentně těstovin, halda sýru a bylinková zálivka.


Upekla jsem sladkou bramboru v tymiánu, salát je z červeného zelí, ledového salátu, mrkve, rajčat, salátové okurky a kukuřice. Na zálivku používám  50 g majonézy, lžíci octa a lžíci medu. 


Opětovně salát se šťouchanými brambory na másle a pečená štika!

Naše oblíbená masová tikka - recept

Od maminky jsem dostala košík jahod, takže bylo naprosto jasné, co mám udělat. Moje knedlíky nemají perfektní tvar, ale je to to nejlepší kynuté těsto, jaké jsem kdy mohla najít. Často je jím s mákem, ale tentokrát byla neutuchající chuť na sladkou strouhanku a přeliv bublajícího másla =)


0 komentářů

Děkuji za komentář :-)