Moje kuchyně posledních dnůNěco Vám povím. Když byla celá ČR v karanténě, doslova se mi vaření znechutilo. Děti byly doma, moje šichty v práci se prodloužily, zbývalo málo času a já musela chtě nechtě po dlouhém pracovním dnu přiběhnout k plotně a uvařit dětem něco k večeři a zároveň tak na další den, aby měly oběd. Postupně docházely nápady, prohlubovala se nechuť a vaření jsem začala doslova nesnášet.

Díky Bohu, že už se otevřely školky a alespoň dvakrát do týdne může syn chodit do školy. S tím, že už došlo k rozvolnění, se i lidé vrátili do práce a já nemusela dělat nic navíc dlouhé a dlouhé hodiny poté, co jsem odjezdila svůj rajon. A uběhla nějaká doba a chuť k pečení a vaření se mi dokonce vrátila :)

Dnes ráno jsem si za pořádného deště, který tloukl do oken, přichystala snídani, kterou jsem neměla už věky. Francouzské tousty. Taková dobrota. Vajíčko jsem smíchala s mlékem a se skořicí a osmažila na kokosovém oleji. Pak jsem na to nakrájela banán, zasypala znovu skořicí a zalila lžící medu. Naprosto vynikající :-)


Od maminky jsem dostala košík jahod, což přišlo jak na zavolanou, protože jsem měla obří chuť na kynuté s jahodami. Takže bylo naprosto jasné, že není o čem přemýšlet a mám je udělat. Moje knedlíky nemají perfektní tvar, ale je to to nejlepší kynuté těsto, jaké jsem kdy mohla najít. Často je jím s mákem, ale tentokrát byla neutuchající chuť na sladkou strouhanku a přeliv bublajícího másla :)


Kdysi mi tyhle buchty přišly hrozně pracné a obtížné, ale dnes se k nim v podstatě strašně ráda a často vracím, protože ta chuť je bezkonkurenční a ani si nemyslím, že by byly nějak obtížné. Naopak. U nás doma pečeme s povidly pro mne a s tvarohem pro kluky :)


Miluji tenhle salát, ale už jsem to asi říkala několikrát :) Zde jsem upekla sladkou bramboru v tymiánu, salát je z červeného zelí, ledového salátu, mrkve, rajčat, salátové okurky a kukuřice. Na zálivku používám  50 g majonézy, lžíci octa a lžíci medu. Nejlepší zálivka na saláty :)


A opětovně salát se šťouchanými brambory na másle a pečená štika :) Výborná!!!


K narozeninám jsem dostala od maminky Jirky tenhle dort :)


Ohromná dobrota. Nevěděla jsem co vařit, tak jsem uvařila parboiled rýži, osmahla cibulku, na tom kousky vepřového masa, bokem jsem si zvlášť na sucho na pánvi osmažila slaninu. K masu jsem pak přidala kostky mraženého špenátu a počkala, dokud se nerozpustí. Pak jsem vsypala slaninu a rýži a smíchala. Úchvatné :) Jednoduché a rychlé. Skvělé, když nechcete moc zaměstnávat mozek tím, co vlastně uvařit.

Mějte se prima,

Kristina


3 komentáře:

  1. Hmmm všetko vyzerá výborne...
    S tým varením to mám podobne... Počas karanteny som iné nerobila, len stále varila a ku koncu, už som bola tak znechutená, že sa mi totalne nechcelo a nevedela som čo.

    OdpovědětSmazat
  2. Hmmm, fotky z Tvojí kuchyně mi moc chybí... Vypadá to všechno luxusně a zase jsem takhle v 11 dostala hlad... Sakraaaa. Páčko Míša

    OdpovědětSmazat

Instagram