Dočteno: Muž ve střídavé péči


I přes nízký počet stránek jsem se s knihou první půlku hodně trápila. Nemohla jsem si zvyknout na styl autorky a snažila se odhadnout, kam veškerý ten příběh vlastně spěje. Nedávalo mi smysl ustavičné přeskakování z postavy na postavu, velké skoky do minulosti, přítomnosti a v čase celkově. 

O to překvapenější jsem byla, když jsem druhou poloviny knihy přečetla na jeden zátah a nemohla jsem se od vyprávění odpoutat. Na konci jsem zjistila, že vlastně ještě nechci, aby kniha skončila. A pak se krapet zlobila na to, že se kniha jmenuje tak, jak se jmenuje. Název je silně zavádějící a celá anotace taky. 

Kniha by měla daleko větší potenciál a našla si dle mého názoru více čtenářů, kdyby se anotace překopala a název by byl jiný. Třeba Černý zázrak, který je vlastně celou pointou příběhu a který byl v samotném závěru naprosto dechberoucí :) 

Nebýt krkolomného začátku, dám o stupeň lepší hodnocení. Kdyby anotace "nekecala" a název knihy nebyl zavádějící, dám plný počet. Zbytečně jsem byla polovinu knihy úplně zmatená a nebyla schopna si to užít. Musela jsem prolistovat na poslední stránky, abych se ujistila v tom, co jsem si začala myslet. Že se celý příběh točí kolem nemanželského, velmi chytrého a nadaného dítěte, Eliáše. 

Vesměs jsem pak byla ve finále z knihy nadšená a musím říci, že autorka předvedla krásný popis jednoho nevšedního života. Děkuji :) A i přes průměrné hodnocení všem moc doporučuji!Název: Muž ve střídavé péči
Autor: Alena Müllerová
Rok vydání: 2016 (Motto)
Počet stran: 192
Hodnocení: 


1 komentářů

Děkuji za komentář :-)