pondělí 1. listopadu 2021

Jaký byl můj říjen 2021

Zdá se, že člověk proplouvá životem až příliš rychle. Neuvědomuje si, kolik malých drobností a prožitků zažívá. Ve finále má pocit, že je jeho život nudný a nic se v něm neděje. Když si ale zrekapitulujete jeden jediný měsíc, možná se udivíte nad tím, jak štědrý k vám vlastně byl =)


Oslavila jsem třetí výročí s mým mužem, byla jsem na vánočním večírku našeho poštovního depa, ano, docela předčasně, ale vzhledem k situaci, jaká všude je a panuje, jsme museli o několik týdnů večírek posunout, jelikož jsme o něj nechtěli přijít, jako loni.

Můj říjen byl o nakupování knih, kuchařek a časopisů do zásob, abych měla v důchodu co číst =D . Koupila jsem si další kuchařku od Coolinářky Tak chutná Hygge a naprosto skvělou knížku Slow, která je naprostým důkazem, že ne všechny knihy lze vybírat podle obalu. Titulka nic moc, ale obsahově je přímo božská. Pokud chcete zpomalit, mít pohodovou náladu a při čtení i po něm mít dobrý pocit, pak moc doporučuji =) Tak jsem dočetla knihu Cizí ložnice od Kataríny Gillerové a pustila se do paperbacku Dědina. Já vím, jedna kniha za měsíc není nic moc, ale takhle to vyplynulo a tak to mělo být =)


Začala jsem s nákupem dárků na Vánoce, prachy jen tečou a nevadí mi to =D Jsem dost pozadu, protože v porovnání s předchozími roky jsem už měla touhle dobou skoro vše naplánováno a nakoupeno, ale letos se to celé nějak brzdí. Zvláštní doba. 

Nevím, jak vy, ale to, co se děje ve světě, mě naprosto vnitřně demoluje. Úplně nesnáším tu pachuť, co visí ve vzduchu ze všeho. Zakázala jsem doma televizi přepínat na zprávy, daří se mi to jen občas a pak v takovém případě z pokoje odcházím. To radši ať běží fotbal... =)

Byla jsem volit. Udělala jsem zcela decentní podzimní výzdobu u nás doma.


Odsportováno mám 0 minut. Opravdu jsem tento měsíc nevzala ani jednou do ruky švihadlo nebo kettlebell, ani neproběhla jóga... Říjen byl v práci velmi vyčerpávající a na nic dalšího nezbýval čas. Byl pro mne v práci náročný i psychicky: zaučovala jsem nováčka. A to je vždycky strašný na psychiku, protože 8 hodin denně po dobu 10 dní trávíš s člověkem, který není vždy tvým šálkem čaje, vzteká se, protože mu spousta věcí nejde a já jako mentor musím zůstat trpělivá a nápomocná, kousnout se do rtu a vynaložit veškeré úsilí, abych nálady takového člověka přešla, protože tam jste od toho, aby ten daný člověk zůstal. Potřebujete ho tam. Jenže mně, například, nikdo trpělivost do vínku nedal =)


Viděla jsem dva nové filmy (Catwoman a Po čem muži touží), zlikvidovala jsem notebook, takže píšu na jiným z roku 1725 =D , což je notebook, kterej je naprostým dědečkem a v podstatě nic než psát text nezvládne =D Pustit si na něm YouTube je úplně nemožné, takže jsem ráda aspoň za to, že na něm mohu dočasně tvořit články pro blog =) 

Koupila jsem si spoustu kosmetiky, největší radost mám asi z nové paletky Revolution, ze dvou Nivea pomád na rty a z masky na vlásky od L´Oréal. 

Asi za největší zážitek považuji to, že moje dcerka začala trénovat moderní gymnastiku. Ještě musím najít uplatnění pro Martina, kterej se prostě už roky vidí jako voják a má rád AirSoft. Takže na další měsíc jsem si dala za úkol o tuto věc se postarat =)No a v neposlední řadě jsem naplánovala výlet do Českého Krumlova, který jsme si dali s přítelem k Vánocům tak trošku. Vláčkem, přespání v hotelu s top výhledem, pozjišťovala jsem nejlepší místa, obchůdky a restaurace a prostě na konci listopadu vyrážíme =)

Užívejte listopad!

Kristina


Takový skvost má jedna paní u svého domečku =)


Výhled ze sedmého patra na podzimní podvečer.


Nová pokladnička. Miluju podobné nesmysly =D


Takto to vypadá, když dáš psovi přísný zákaz vstupu do ložnice =D


 

2 komentáře:

  1. Souhlasím, mám to úplně stejně. Vždycky si říkám, že lidi toho prožívají tolik, když čtu tyto články, a přitom se stačí podívat právě na fotky nebo se více zamyslet a sama zjistím, jak mám život barevný.

    Také už odmítám číst zprávy nebo se na ně dívat, to okamžitě přepínám, protože masírka, kterou na nás utočí se nedá vydržet. Pořád doufám, že se lidé proberou a bude líp...

    OdpovědětVymazat