Vánoce 2021 | Prožití Vánočních svátků

Přišla jsem se s vámi podělit jen s párem střípků z našich Vánoc a celého vánočního období. My jsme si udělali Štědrý den se vším všudy už o týden dřív. Mnoho lidí se mne ptá, jak to zvládám... Na ten skutečný Štědrý den jsme doma bez dětí, jelikož moje dvě děti jsou u tatínků a Jirkovy děti zase u maminky. Takže nám každoročně nezbývá nic jiného, než udělat Vánoce s předstihem. Mnoho lidí si to nedokáže představit. Musím přiznat, že ani já jsem nebyla schopna to po psychické stránce zkousnout ten první rok, být na Štědrý den bez dětí a celý ten kouzelný den posunout o pár dní dřív. Jenže když nemá člověk na výběr, musí prostě nalézt mezi tím vším kompromis. Navíc, tohle všechno se beztak točí kolem dětí a ruku na srdce, ony jsou s tím vším a s celou tou situací smíření daleko víc než my dospělí. 


Takže ano. Vánoce o týden dřív. Nechybělo zdobení stromečku, štědrovečerní večeře, u stolu nás bylo šest plus hafan =) Dokonalost! Bramborový salát, kaše, řízky a losos. Penízky pod talířem, čekání na Ježíška, zvoneček, prskavky na stromečku, hořící baňka, koledy, dárky pod stromečkem, lítající papír vzduchem, za čtvrt hodiny po parádě =D Však to znáte!


To už ani nemusíš koukat do dárků =) Ty popisky jsou dárkem samy o sobě!


Eliška s novými dárky: sluchátka a vysněné tričko


Já jsem si přála CD od Dua Lipy.


A k těmto knihám, co jsem dostala pod stromeček, bych se ráda příští rok dostala!


Od synka: my prostě milujem tady ty potvory naživo i na parádu =D Dole unavená Alita. Strašně těžkej den ty Vánoce!


A zatímco my měli už týden před "opravdovými" Vánocemi klid a bylo po všem, kolegové v práci měli před sebou onu finální honičku. Dostala jsem během toho týdne ještě pár dárečků. Sama jsem drobnostmi obdarovala v práci celkem 21 lidí =) 


Ty perníčky jsou naprostá dokonalost!


24. prosince jsme šli s Jirkou na procházku po městě. Bylo dokonalé počasí. Kolem nuly, bezvětří, sníh a kolemjdoucí se usmívali, protože ve vzduchu byla prostě TA atmosféra =) Už se stmívalo, tak všechna ta světýlka dokonale zářila. Ani jsem netušila, jak krásné město máme. Obzvláště uličky mezi domečky, kam člověk nechodí, pokud tam přímo nebydlí. 


Výhled z kopce na město.


A o tomhle přesně mluvím. Nádhera.


Moje šatičky na Vánoce. Punčošky vypadají jak kozačky, že? =D Hned první večer jsem je omylem roztrhla... brutálně!!! Neumím s takovýma věcma zacházet. Měla jsem je na sobě asi 4 hodiny a letěly do koše =D


Našim maminkám jsem - kromě jiného - vytvořila leporelo z fotek. Leporela jsem koupila na internetu ZDE a fotky narychlo vyvolala v DM v automatu. Parádní dárek. Vybrala jsem fotky za poslední rok. Hlavně vnoučata a naše maličkosti. Každá z maminek dostala leporelo na míru. Tedy každá jiné =)26. prosince už jsme se krapet nudily, tak jsem vytáhla malou do kina na pohádku Zpívej 2. Jsem zas jako na konci brečela dojetím. Fakt pecka tenhle díl. Moc se jim povedl! Celej ten soundtrack k filmu je pecka. A finále opravdu dojemné. Kdo už viděl, musí se mnou souhlasit =))

No a na závěr... měla jsem ohromnou chuť na štrůdl. Doma jsem měla asi osm jablek, co už dosluhovaly, tak nastal jejich čas. Naprosto se mi v tu chvíli hodily =) Jen trochu vanilkového cukru, skořice a to je vše! Mohla bych se toho ujíst!!!


Tento rozkošný hrneček jsem dostala taky k Vánocům! Líbil se mi na první pohled, tak jsem musela zařídit jeho nákup, aby neměl Ježíšek takovou honičku! Pomáhat se musí =D

Mějte se prímově! Doufám, že jste si užili letošní Vánoce ve zdraví a v pohodě.
Teď už jen Silvestr a zase začne rutina =)
Btw... máte na příští rok nějaká přání, cíle či předsevzetí?

Ráda si poslechnu!

Krásný den, Kristina 

1 komentářů

  1. Nádherné fotky, vypadá to na pohodové Vánoce a ty červené šaty ti moc sluší. :)

    OdpovědětVymazat

Děkuji za komentář :-)