úterý 31. ledna 2023

MEMORIES | Leden 2023

První měsíc v roce byl moc prima. Počasí se umoudřilo, i když je všude spousta sněhu. Leden bývá tady u nás na horách krásný. Vždy je klasická ladovská zima, žádné drastické teploty. To přijde v únoru. Ten bývá vždy totálně odporný :D Studený, ledový, ufoukaný, sníh sleze... Já vždycky říkám, že je to přesně tak, jakoby byla zima nasraná, že už musí táhnout a předat žezlo jaru, tak nám to všechno v tom finále dá sežrat a zmrzněte :D Ne nadarmo byla zima v dávných dobách obdobím bez měsíců :D 

Věděli jste, že poslední den v lednu je delší o jednu hodinu a 7 minut oproti dnu prvnímu?

*

Začali jsme s Jirkou pracovat na přípravách naší svatby. Nevím, jak jsme to udělali, ale na oslavu přijde víc lidí, než kolik jsme pozvali :D Všichni se strašně těší, protože valná většina lidí, co přijde, jsou prostě naši kolegové z práce. Bude sranda. Naši svatbu nechceme nijak nastrojenou a vážnou. Chceme se prostě pobavit a užít si ten den. 

Zrovna v neděli jsme byli na obědě v restauraci, kterou jsme si vyhlídli, z počátku jsme byli v rozpacích, protože neměli navařené brambory, které jsem chtěla, tak jsem si vyžádala hranolky, které by ale naprosto fantastické, lepší jsem snad nikdy neměla. A celkově bylo celé jídlo pecka. A bylo ho hodně. A po rozhovoru s majitelkou jsme tak nějak prvotní obavy přehodnotili a odjížděli spokojeni a nadšeni, že budeme mít oslavu zrovna zde!

Takže oslavu budeme dělat v malé obci, která je blízko našemu městu. Obec se jmenuje Nová Pláň a patří mezi obce s nejnižším počtem obyvatel v Česku. Trvale zde žije kolem 55 obyvatel :) V 90. letech se zde začalo stavět vodní dílo Slezská Harta, díky tomu je tohle místo atraktivní pro turisty. Je zde půjčovna lodí, koně, koupaliště a dětské hřiště, tenisové kurty, firma Nutrend zde má plnírnu minerálních vod, a taky zde stojí novogotická kaple, která byla v minulosti využívána jako chudobinec. V době, kdy zde žilo nejvíce lidí (v r. 1881), byla kaple přestavěna na školní budovu a nyní je z budovy penzion s restaurací, kde budeme mít svatební hostinu :)

A teď už pár fotek z lednového měsíce. Moc jich není. Střídavě jsme neustále marodili a nikam tak nechodili. O to více času ale mám na jiné věci. Třeba jsem se rozhodla postupně shlédnout všechny Marvelovky. A taky jsem přečetla tři knihy :-)
Výhled na Jeseníky z jednoho místa na mém rajónu.


Novinky v mé knihovně.
Česnečka.


To jsem si takhle kupovala palačinky na benzínce. Říkám paní: "Jeeee, vy máte palačinky. Můžu si vzít?" Paní se začala smát a říká: "Jasně. Kolik jen chcete." Tak říkám: "TŘI!!! Nebo radši jen dvě." Tak se zasmála podruhé. 😄 No a doma se už nedalo odolat a šla jsem je udělat....

Milujeme je i jen tak pokapané citronem a zaprášené moučkovým cukrem. Ale tady jsem si dala s tvarohem, šlehačkou a skořicí.


Snubní. Jsou už doma :-)


Ledové sochy, resort Kopřivná


Vždycky jsem si přála mít zásobu :-D


U kamarádky na návštěvě :-) Takovou kočku bych brala!S Jirkou jsme toho měli ten den málo (pondělí). Volali jsme si a pak jsme si říkali, že jsme se mohli místo toho někde sejít. Tak se stalo :-) Zaparkovali jsme vedle sebe a chvíli kecali :-D

***Tracklist:
Alexis Jordan - Hush, Hush
Alexis Jordan - Happiness
Wanastovi Vjecy - Lži, sex a prachy
Taio Cruz ft. Kylie Minogue - Higher
Team - Prievan v peňaženke
Janet Jackson - The Best Things In Life Are Free
Marcela Detroit - I Believe
DJ Sammy - Boys of Summer
Nomenklatur - Explain To Me
Iveta Bartošová - Jseš Bůh
Orly Ben Garti - Sweet Harmony

Přečetla jsem:
Máma zabiják | Asia Mackay
Neviditelná zranění | Věra Fojtová
Císařovna | Gigi Griffis

Viděla jsem:
Sám doma 
Doba ledová: Buckovo dobrodružství 
Con Air 
Lady a Tramp (2019) 
Tenkrát v Kalifornii 
Iron Man 
Iron Man 2 
Rozpoutané peklo 
Dora a ztracené město 


Žádné komentáře:

Okomentovat