sobota 18. února 2023

49 | 365

Loni chodila Eliška na hodiny sportovní gymnastiky. Ohromně jí to slušelo. Ten drdůlek, trikot, stuha, švihadlo... ze začátku ji to velmi bavilo. Byla mezi holkami, líbilo se jí, když společně s trenérkou nacvičily nějakou sestavu. Ale postupně jsem si při čekání na Elišku všímala, že ji to přestává bavit. Chyběla ji volnost při pohybu. Cítila se veselá a smála se pouze když měli volnější blok, ve kterém hráli třeba na honěnou, když si na písničky mohly zkoušet svoje věci. Viděla jsem, jak při určitých chvílích měla potřebu hopsat a poskakovat, jenže se po ní chtěl v ten moment pravý opak. 
Eliška je živel. Totální. Nevydrží bez pohybu. I když povídá, musí u toho pochodovat na místě, skákat po jedné noze, nebo si tu druhou nohu držet v ruce, neustále se hýbe u čehokoli.... a já jsem pochopila, že ačkoli je moderní gymnastika krásná, není to ono. Letos jsem hledala a hledala, jakou vhodnou alternativu bych pro ni našla. Podařilo se. V únoru jsme zavítaly na zkoušku na trénink street dance. Nic jsme si od toho neslibovaly, ale Eliška se zamilovala na první pokus. Hned si našla kamarádky, ihned se ztotožnila se zrcadlem a hlavně našla volnost v pohybu, po kterém tak toužila a který potřebovala. Žádná svázanost, jen úsměv a čistá radost.

No a dnes je na soustředění. Přes noc. Je to její první taková zkušenost a nemohla se dočkat. Obětovala dokonce i možnost být doma s dětmi od Jirky, které k nám na víkend přišly. Já na rychlovku kupovala spacák na Vinted, aby mohla zůstat až do zítřejšího oběda. Soustředění totiž probíhá na základní škole :-) 

Jsem zvědavá, až mi zítra začne líčit zážitky.
Snad bude vše v pořádku a nikdo mi nebude v noci volat :-D

Pa. Nervózní mamina :-DEliška se spacákem. Zadržuje smích, protože chvíli předtím vyčelila okno, když se dívala ven.
Neodhadla, že je dvojitě prosklené :-D


Trenérka poslala fotku, jak děti spinkají :) 


Video je z druhého tréninku. Šlo o volné tancování :-)


Žádné komentáře:

Okomentovat