Bob Harper: Kettlebell Cardio Shred


Už je to dlouho tomu, co se Bob Harper pustil do série DVD s podnázvem Inside Out Method, v rámci níž natočil hned několik tréninků včetně dvoudílného workoutu s využitím kettlebellu. My si dnes představíme tedy jedno z těchto dvou DVD a to Kettlebell Cardio Shred
U nás se tohle DVD sehnat nedá, ale prodává se jak na prodejním portále Amazon, tak i na eBay, odkud mi vždy došly objednané věci v pořádku a rychle. 
Ke cvičení budete potřebovat podložku a samozřejmě kettlebell. Otázka, která vás asi napadne je, zda by se tohle dalo odcvičit i s těžší činkou. Ano, samozřejmě, ale kilovku si do rukou vážně neberte. Jinak vám tohle cvičení nepřinese chtěné výsledky.


S touhle milou dívkou Becky budete po celou dobu tréninku. Jak vidíte, nejde o žádnou namakanou fitnessku, ale obyčejnou ženu, která má ráda pohyb a pro kterou také Bob připravil přiměřeně náročný trénink. Takže se nemusíte bát, že byste již po deseti minutách plivali krev. Trénink to sice náročný je, ale já osobně se nepovažuji za nikoho pokročilého a zdálo se mi to prostě fajn. Neměla jsem problém jakýkoli cvik zvládnout, jen jsem si u něj prostě klasicky zafuněla a pak se cítila pyšná, že jsem to zvládla.


Bob je po celou dobu připraven napravovat chyby cvičící Becky a náročnější cviky vždy před odcvičením sám osobně demonstruje tak, jak by měly být prováděny. Budete za tohle menší "zdržení" tréninku vděčni, protože se vám tak naskytne příležitost si vydechnout a nabrat síly. 
Jak vidíte, ne celý trénink je tvořen čistě se cviky využívající kettlebell, ale občas jej i odložíte stranou, abyste se věnovali cvikům jiným. Nevyhnete se tradičně již klikům (push-ups), angličákům (burpees) nebo výpadům (lunges).


Ehm, Bobovi to po celou dobu děsně sekne... ☺


Celý trénink trvá asi 54 minut, ale rozhodně to není čistý čas celkového záběru. Prvních 5 minut z něj tvoří úvodní zahřátí a pak již trénink. Ten trvá 38 minut, což není vůbec hrozné, jak jsem říkala, je zvládnutelný, nebudete se v žádném případě nudit délkou, u Boba to vždy vypadá, jako by cviky vymýšlel na místě a celý trénink vlastně ani neměl smysl, ale opak je pravdou. Má všechno perfektně promyšlené a vy s přibývajícím jeho povzbuzováním pochopíte, že se vlastní blížíte do cíle a Bob vás i ve finiši burcuje k tomu, abyste ze sebe vydali to nejlepší a nejvíc ze sebe. Když začnete s Bobem procvičovat a tónovat břišní partie, je to už vlastně opravdu samotný závěr, já podle cviků na břicho vždy u Boba poznám, že trénink pomaličku končí, nechává si tuhle část posilování vždy až na samý závěr, a vesměs si i u posilování břišních svalů "odpočinete". Po těchto pár minutách tónování následuje závěrečný strečink. 


Kromě těžšího kettlebellu bych vám doporučovala mít po ruce ještě jeden lehčí kettlebell nebo činku. Já jsem celý trénink odcvičila již dvakrát se 6 kg kettlebellem a vždy mi u některých cviků dost ztěžkl a není nic horšího, než když díky nemožnosti odcvičit cvik správně trpí technika. Vždy je lepší pak činku či kettlebell odložit nebo prostě pokračovat s něčím lehčím. Nezapomeňte na to. Je to jedno ze zásadních pravidel Boba a vštěpuje to i ve svých trénincích na placeném kanále Team Bob cvičícím neustále (pozn: kanál v současné době nefunguje). 


Vyzkoušela jsem již spoustu tréninků s kettlebellem, ale upřímně, i když se mi všechny zamlouvaly, Bob s tímto "shredem" nasadil velmi vysokou laťku, až tak skvěle to s ním šlo. Nepředvádí nic, co byste už neznali, přesto vás provede tréninkem profesionálně sestaveným a i zdánlivě jednoduché cviky vám dají co proto. Na konci tréninku jsem se cítila velmi příjemně, sice unaveně, roztřeseně, valil ze mne pot a v krku mne pálilo, ale vy znalí jistě víte, o jakém příjemném pocitu mluvím ☺ 
Zabrouzdala jsem proto i internetem, abych zjistila, jak si v recenzích stojí tohle DVD i ve světě a našla jsem z velké převahy samé skvělé reakce. Lidem se líbí, líbí se i samotným trenérům, kteří vedou své hodiny, dle slov některých uživatelů lze během tohoto tréninku spálit i 400 kalorií (ach my ženy, pořád nás ta vysoká čísla při spalování budou těšit ☺)


Občas netuším, podle čeho se každému tréninkovému DVD přidělují oficiální stupně náročnosti, protože například jeho Beginner's Weight Loss je určen začátečníkům a já osobně bych jej viděla jako daleko náročnější. V tomto případě se Kettlebell Cardio Shred hodnotí jako náročný s určením pro pokročilé až velmi pokročilé cvičící. Nezalekněte se, protože zrovna u tohoto tréninku si myslím, že je náročnost přemrštěná. Pokud máte už něco odcvičeno a kettlebell vám dělám kamaráda, bude tohle pro vás uspokojující, i když neříkám, že to bude hračka ☺

Závěrem: hodnotím tento trénink jak velmi vydařený, skvěle sestavený, s výborným tempem i nábojem, nebudete se nudit, budete si připadat důležitě a snad se mnou budete po odcvičení souhlasit, když řeknu, že máte Boba zase o chlup víc rádi ☺ Kettlebell Cardio Shred ode mne dostává 


K. ♥

1 komentářů