Recepty

Bloguji

Fotogalerie

Moje proměna 2017: pravidla (nejen) vstupních fotografií do soutěže

by - neděle, března 26, 2017


Start 4. ročníku soutěže Moje proměna 2017 je zde a spolu s tím je načase sdělit všem budoucím účastníkům základní pravidla pro zaslání úvodních fotek, které jsou rovněž přihláškou do soutěže. Zodpovíme si také pár neustále se opakujících otázek k této soutěži, info o tom, jak bude soutěž probíhat, jak končit a jaké jsou možnosti soutěžících.

Jelikož se každý ročník objevuje nový a nový problém v soutěži, nové a nové podvody a manipulace s fotkami a hlasováním, je také ročník od ročníku nutné stanovovat přísnější pravidla. Vezmeme to tedy pěkně od počátku :-) V první řadě bych vám ale před tím vším chtěla popřát hodně štěstí při zdolávání různých překážek, protože TY PŘIJDOU, ne že ne. Ale moc bych si přála, abyste jakýkoli nezdar při své cestě nebrali jako konec, jako stopku. Výkyvy jsou v pořádku. A také vám chci popřát, aby startovní foto do soutěže, které mi zašlete, bylo také vaše poslední, k jehož obsahu se už nikdy nevrátíte :)

A teď důležité info pro zasílání fotek.

1. Přihlášení do soutěže Moje proměna 2017 probíhá skrze zaslání úvodní startovací fotky a vyplnění čtyř informačních bodů k fotografii.
2. Fotit se můžete jak před zrcadlem, tak ze stativu.
3. Fotka nebude mít žádné nápisy nebo vepsané informace. Můžete ji pouze velikostně upravit (zmenšit). "Odstřihnutí" hlavy je zakázáno, to udělám na přání dodatečně pouze já u finálových fotek na konci soutěže po domluvě.
4. Fotografujte se pokud možno v plavkách či spodním prádle, sportovních topech či šortkách, aby byl rozdíl po 50 dnech co nejlépe vidět. Nezapomínejte, že se v závěru bude hlasovat a po zkušenostech vím, že pokud se příliš zakryjete, čtenář, který bude rozdávat cenné body, nebude mít dostatečně velkou možnost zhodnotit změny, na kterých jste pracovali, pokud nepůjdou díky množství oblečení vidět. Úvodní fotky nebudou nikomu viditelné, zůstanou v mém soukromí.
5. Na minimálně jedné fotce musí být viditelný poznávací předmět, díky kterému vyloučíme, že bude fotografie staršího data a tudíž ne současná.

Tím předmětem je JEDEN KUS VĚTŠÍHO OVOCE  a to
 • položený volně na zemi vedle chodidel
 • nebo jej budete držet v ruce.
Proč většího ovoce? Protože nechci hledat kuličku borůvky nebo hroznového vína na strakatém koberci :) Takže větší kus ovoce, např. jablko, banán, pomeranč, grep, mandarinka, mango apod. 

6. Fotit do soutěže se můžete v termínu od čtvrtka 30. března do neděle 2. dubna. Dřívější ani pozdější fotografie nebudou do soutěže zařazeny, ať je důvod jakýkoli. Bez výjimek.
7. Jakákoli manipulace s fotografií, vymykající se těmto pravidlům, je zakázána. V opačném případě dochází k okamžitému vyloučení ze soutěže.
8. Fotografie bude po celou dobu soutěže, tedy 50 dní, uložena v mém soukromí, tudíž nebude viditelná ostatním soutěžícím. Pokud soutěž dokončíte a zašlete fotografii finální, teprve pak se obě fotografie "před" a "po" objeví zde na blogu ve finálním hlasování.
9. Foto zašlete na adresu kris.cechova@gmail.com, vepište do "předmětu emailu" slovo PROMĚNA.
10. E-mail bude obsahovat maximálně 3 fotografie (zepředu, z boku, zezadu) v příloze jako jpg, png nebo bmp soubor. Neposílejte fotografie jako pdf soubor, doc a další. V textu e-mailu budou následující informace :
 • Jméno a příjmení (povinné)
 • Přezdívka nebo smyšlené jméno (vyplňte pouze tehdy, chcete-li soutěžit anonymně)
 • Věk (máte-li narozeniny v průběhu soutěže, napište věk tento)
 • Kraj (popřípadě stát)
11. Po zaslání fotografií a splnění podmínek obdržíte potvrzující mejlík s přáním hodně štěstí v soutěži :) Pokud budou fotky nevyhovující, tedy v rozporu s pravidly, zašlu vám, bohužel, email s prosbou o přefocení.

OFICIÁLNÍ START SOUTĚŽE

Oficiálně začíná start soutěže 1. dubna 2017. Soutěž proměn končí k datu 19. května 2017, celkem tedy 50 dní.

DALŠÍ INFO K SOUTĚŽI

Během soutěže bude na blogu poněkud rušno. Budu pro vás sdílet články, tipy, rady a motivační články, budu se snažit fotit co nejvíce jídel jako inspiraci do vašich jídelníčků, které najdete v rubrice Snídaně, obědy, večeře
Rozhodně zde nenajdete tréninky nebo tipy na cvičení. Nejsem trenér a díky špatné zkušenosti se k tomuto kroku neupínám už ze zásady. Vyhlídněte si svůj vlastní tréninkový program nebo střídejte tréninky (velká kvanta najdete na YouTube). Hodně inspirace najdete také v naší motivační FB skupině, kde členové prakticky každý den dávají tipy na tréninky, které si sami odcvičili. Začíná krásné počasí, takže choďte klidně běhat, využívejte procházek, choďte plavat, dělejte pilates, cokoli. Jde o pohyb. Ten vám pomůže spalovat více kalorií. 


Nezapomeňte však, že nejdůležitějším aspektem v cestě za štíhlejší postavou je jídlo. Hodně lidí se mne ptá, co jíst. Věřte, že správná otázka by měla znít co a především kolik toho sníst. Tělo potřebuje dostatek jídla, aby mu metabolismus správně fungoval. Pokud potřebujete zjistit to "své " číslo, které vám zhruba ukáže, kolik toho potřebujete, můžete využít následujícího vzorce od Jillian Michaels. Najdete jej také v její knize Udělejte radikální řez.Vím, co se vám teď možná honí hlavou. Nemám na to. Potřebuji vést. Sama nemám dostatek informací a nevyznám se. Potřebuji, aby mi někdo říkal co a jak mám dělat. Co jíst. Co cvičit. Pokud vás tohle skutečně napadlo, okamžitě tyhle bludy vymažte z hlavy a postavte se zpříma sami sobě. Výzvě, kterou před sebou máte. Dokázali to jiní, dokážete to také. Mým cílem není vás provést padesáti dny v soutěži a vést vás za ručičku. Protože co pak, až tahle soutěž skončí? Práce sama na sobě musí být samostatná už jen z důvodu, že jediným člověkem, který zná vaše tělo nejlépe, jste vy sami. Je doslova mým cílem, abyste se sami poprali s překážkami, protože jsem si naprosto jistá, že právě tohle bude mít pro vás ten největší efekt. V tom je to kouzlo, že výsledku dosáhnete vlastním úsilím, ale také studováním a učením se (čtěte články na fitness webech, ne na Seznamu a na podobných zdrojích, kde se píše o všem a o ničem zároveň).

KATEGORIE

Vzhledem k věkové rozličnosti soutěžících jsem opět zvolila soutěžní kategorie čtyři dle vašeho věku. V každé kategorii budou jeden až tři vítězové (podle počtu zúčastněných). Jednu kategorii jsem si stejně jako v dřívějších ročnících nechala pro svůj vlastní výběr.
 • kategorie ženy a muži do 25 let
 • kategorie ženy a muži od 26 do 34 let
 • kategorie ženy a muži od 35 do 44 let
 • kategorie ženy a muži nad 45 let
 • cena pořadatelky (cena pro někoho z neumístěných dle mého výběru)
STARTOVNÍ LISTINA

Jak jsem již zmínila v pravidlech o fotografiích, nebudou zde na blogu viditelné úvodní fotky. Ale dozvíte se, kolik lidí v každé kategorii soutěží. Po přihlášení všech se zde objeví stránka se startovní listinou, která bude obsahovat jak jména soutěžích a jejich věk, tak také kraj, za který pomyslně soutěží. Tak trošku poznáte, kolik je v soutěži "konkurentů". Jistě, soutěžíte sami se sebou, ale troška toho zdravého soutěžního ducha nikomu neublíží :) 

PROČ NEJSOU V SOUTĚŽI PODSTATNÉ KILOGRAMY

Zkrátka proto, že číslo své váhy nenosíme napsané na čele. Jak už se párkrát stalo a stává se, spousta lidí měla po proměně minimální výsledky na váze. Ale zhubli spoustu centimetrů a tělo ve výsledku vypadalo dokonale a změna byla markantní. Na tohle koukejte. Jediné, na čem skutečně záleží, je to, abyste se objemově zmenšovali, zpevňovali a tím dělalo tělo zdravější a silnější. O tom, co s vámi udělá psychika, ani nemluvím. Budete sebevědomější a budete cítit, že zvládnete všechno na světě. 

JAK SE ZE SOUTĚŽE ODHLÁSIT

Nikdo z vás se nezavazuje soutěž dokončit. Tím, že pošlete úvodní fotku, se přihlašujete do soutěže. Pokud nepošlete finální fotku, budu vědět, že jste si soutěž dokončit nepřáli nebo to zkrátka z jednoho či druhého důvodu nešlo (vážná zranění, otěhotnění, vážné rodinné situace, apod.) Nikdo se na vás nebude zlobit. 

JAK BUDE PROBÍHAT FINÁLE

Fotografie po 50 dnech budete zasílat opět v předem domluveném termínu, který se objeví zde na blogu a který budu avizovat také na sociálních sítích. Budete se opět fotit s jiným předmětem, aby dané fotky byly pro všechny jistotou, že nedošlo k nějakému podvodu. Možná je váš přístup k soutěži naprosto čistý bez nutkání vymýšlet podfuky, ale věřte, že ne všichni tací jsou a já samozřejmě za monitor nevidím, kdo má jaké úmysly.

Finální fotografie budou společně s úvodními fotkami umístěny v den hlasování na tento blog. Hlasování bude probíhat zhruba týden a bude zcela anonymní. Proč? Protože v minulosti bylo s hlasy manipulováno a já den před koncem musela dvě soutěžící s nejvíce hlasy diskvalifikovat. Chápu, touha po výhře byla obrovská :) Jejich následné zklamání však ještě větší. 

V každé kategorii si rozdělí ceny první tři s nejvíce hlasy, které od hlasujících čtenářů sečtu. Jak bude vypadat takové hlasování nechám až na příspěvek o hlasování. Prozatím je to zbytečné. 

MOJE PROMĚNA - KNIHA

Úplně nakonec děkuji všem, kteří si pořídili pro tuto soutěž moji knížku - fitness památníček, přeji vám, aby se vám s ním moc dobře pracovalo :) Samozřejmě knížka není jen pro soutěžící, využijete ji kdokoli a kdykoli během roku. Knihu zakoupíte na www.mojetelo.cz

SPONZOŘI

V neposlední řadě děkuji všem sponzorům, kteří pro vás do soutěže věnovali několik naprosto bezvadných cen. Vřele díky. Líbám všem ruce :) 

Přehled cen do soutěže


    

  

    


         


-------


Máte-li jakékoli další dotazy, prosím, směřujte je zde do komentářů pod tento příspěvek.
Děkuji a přeji moc štěstí a úspěchu :)

Kristina

You May Also Like

4 Comments

 1. Báječné - moc se těším! Doufám, že tato soutěž a Tvé příspěvky na blogu nakopnou někoho tak, jako nakoply mě díky minulé Proměně. Zdravím Tě!!!!

  OdpovědětVymazat
 2. No kdysi dváno jsem to zkusila, možná prubnu znovu :)

  OdpovědětVymazat
 3. Rada bych to zkusila .. Neni problem ze ziju v Nemecku a ne v Cr? :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hani, řekla bych, že problém Německa není, jen do Kraje napíšete Německo :)

   Vymazat

Poslední vaše komentáře