Celej svět by měl dělat jógu


Občas se ve vašem životě objeví věci, které vás dostanou na kolena. Ze dne na den. Možná lépe řečeno, během jediné hodiny se vám všechno sesype jak domeček z karet. Máte pocit, že jste snad ve snu, že to, co se děje, nemůže být ani pravda, ale druhý den se vyčerpaní probudíte a vyfackuje vás krutá realita. Jo holka, prima život ti přeji.

Byl to den, kdy jsem po roce a půl po smrti mého táty opět neviděla smysl v tom, proč existuju. Zkrátím to. Neviděla jsem smysl naprosto v ničem. Opět. Veškerou práci, kterou jsem měla pro firmu naplánovanou, jsem odložila na další dva týdny, vyhlásila neplacené volno vůči světu, vzteky schovala bradla, činky, KB, nechtěla jsem to ani vidět. První dva týdny mi daly opravdu strašně moc zabrat. Stres někdo zajídá kopou jídla, já za 14 dní měla čtyři kila dole a nevypadalo to, že by se to chtělo zastavit. Přítel mě prosil, ať jím. Nešlo to. 

Za poslední měsíc mám za sebou kilometry procházek a desítky hodin pobytu venku. Když člověk pořád přemýšlí a je opravdu uzlíček nervů, táhne ho to ven. Ani se nedivím, že táta chtěl pořád pryč. I v noci. Třeba ve dvě ráno. Dělala jsem to stejně. Ve tři ráno neschopná spát jsem se oblíkla a šla čučet do hvězd na balkón, kde jsem vedla rozhovory s tátou a s jakousi vyšší mocí. Jak blbeček. 

Pak se to zlomilo a mně bylo jednoho rána po probuzení prostě dobře. Prostě nějakej druh osvícení či co. Zašla jsem na trénink ve stolním tenise, ať chytnu druhej dech, vytáhla podložku a zapla Lesley, která mi vždycky svoji jógou udělala dobře. Od té doby je pro mne jóga zase alfa a omega. Kromě lekcí přes den ji dělám kdykoli během dne, prostě kdykoli mne napadne, tak se protáhnu, udělám stojku, blbnu, jen abych ty chmury ze sebe dostala. I když lépe řečeno, abych jim nedala absolutně žádný prostor se ke mně dostat. Jóga stres zabíjí, nekecám :-)

Jóga mi pomáhá takovým způsobem, až mne to děsí. Kdyby mi někdo před měsícem řekl, jak na tom budu dnes psychicky, řekla bych mu, že se do takového klidného stavu nemůžu NIKDY dostat. Že se toho pocitu v prsou nikdy nezbavím, že mne to sežere zaživa a zbude ze mne jen troska, která se bude bát každé chvíle, kdy bude možnost, že se to zesere úplně. Nestalo se. Ono se prostě děje přesně to, co se má dít. A jak řekla moje kamarádka: "Je jedno, jak to dopadne. Ať to dopadne jakkoli, dopadne to dobře." A víš co? Máš pravdu, Jíťo! Ono se to prostě v tom vesmíru nějak zařídí a já se z toho neposeru. 

Jóga mě teď naplňuje neskutečným způsobem a musím říct, že i s příchodem podzimu má na mne fantastický vliv. To zpomalení bylo v podstatě dobře načasované, jelikož více jógy a strečinku volím poslední léta v tomto období skoro pravidelně. Takže moje úžasná nová podložka nezahálí :) Miluji Lesley Fightmaster, ke které se neustále už léta vracím a které za všechno moc děkuji! Za to, že se vždycky po lekci s ní cítím silnější, svěžejší, schopnější, odventilovaná, šťastná, energická, mámtouprdele-ová  a prostě OFF vůči světu :)

Sakra, lidi by měli cvičit jógu každej den :) 

Kristina

9 komentářů

 1. Tak já si k tomuto typu cvičení musím teprve najít cestu, zatím vyhledávám to, co mě úplně zničí :D

  FIT MADDIE

  OdpovědětVymazat
 2. Je pravda, že do jógy asi člověk musí dospět. :-) Mně to trvalo dlouhou dobu, než jsem přišla na to, že se tím hlava pěkně pročistí a někdy je prostě potřeba pomalých a klidných pohybů, než hopsání sem a tam.
  Stále se učím tak nějak poslouchat své tělo a je pravda, že i když hlava chce dřít a zvedat závaží, tělo si prostě žádá ten klid a spíše protažení.
  Přeji hodně sil, ať se Tvůj elán zase vrátí, budiž Ti motivací, že jsi inspirací pro nejednu osobu :) Možná to vyzní divně, ale je občas fajn vidět, že i jiní mají dny, kdy svět není krásný-růžový a úžasný (protože snaha spousty lidí o dokonalou sebeprezentaci je někdy trochu smutná) a ještě lepší, když se z toho člověk dokáže vyhrabat. Tak se drž! :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Nevím, co se Ti přihodilo, ale uf, máma dvou krásných dětí nevidí důvod, proč existovat. Z toho je mi docela ouzko :( Snad už bude lépe :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Už je to za mnou :) Spíš než důvod jsem nechápala smysl existence :) Nejsem sebevrah :) I když dědičné to prý je :)

   O tom, co se přihodilo mluvit nechci, svět nemusí vědět všechno :) Pro mne je největším vítězstvím, že jsem se s tím poprala sama bez toho, aniž by mi lidé psali "to bude dobré a v pořádku" :) nechtěla jsem to číst, chtěla jsem být na to sama a dobře jsem udělala.

   Vymazat
 4. Ahoj Kristýnko. Po delší době se k tobě vracím, ne že bych tě přestala sledovat úplně, ale spíš jsem pročítala FB stránky Moje tělo, tvůj blog už méně... Přesto zase asi před měsícem jsem se na tvůj blog vrátila a úplně mě to tady pohladilo. I já jsem měla velké trápení, táhne se to už od července a vlastně to doteď neskončilo. A víš co ? Mám to stejně jako ty... dostala jsem se do fáze, že už to vůbec nikomu nechci říkat, co a jak ... a nechci ani poslouchat, že bude líp... Jen já sama vím, jak přesně mi je tam uvnitř, jak se to celé může vyvinout dál a že je jen a jen na mě jak s s tím vším poperu a zda mi stojí za to, celou tou záležitostí se i nadále zaobírat či jít úplně od toho. Máš krásné motto v záhlaví blogu -taky je moje oblíbené, udělalo mi radost, když jsem ho tu uviděla a pak ta fotka, kde jsou tvoje nožky v růžových ponožkách, notebook a svíčky .. úplné pohlazení. :-) Jógu jsem nikdy necvičila, ale přemýšlím, že to zkusím , asi nejdřív doma nebo možná i na lekci .. uvidíme ... myslím, že by mi to mohlo prospět :-) ...nedělám teď nic, žádný pohyb (a to jsem i běhala) a cítím, že je to špatně... Bohužel psychika je mrcha a představa, že bych se měla ještě hýbat, když jen brečím, přemýšlím a brečím, jaksi nešla k sobě... Ale snad už se to taky láme ... Protože NAKONEC VŠECHNO DOBŘE DOPADNE. A POKUD NEDOPADLO, PAK JEŠTĚ NENÍ KONEC! P.S. I když tě neznám osobně, mám tě ráda Kristi !! Hezký podzim! Silvie

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Silvi, děkuji za moc milý komentář :) My bychom si na kafču teď rozuměly :) Držím palce, ať se s tím, co tě momentálně brzdí, popereš :)

   Vymazat
  2. A víš, že to samé napadlo mě? :-) Určitě se peru dál, zatím mi to za to stojí, i když 99 % lidí by mi poradilo, ať jdu od toho ... nejde to, zatím to zkrátka nejde... z různých důvodů. A dokud budu mít sílu, budu se o prát za dobrý konec... měj se krásně... Víš, že se od tebe učím mít ráda podzim? A vlastně i vánoce ... Jinak já jsem výhradně pro léto :-)

   Vymazat
 5. Jóga je skvělá a úžasná věc...zatím nejsem tam kde ty, ale tuším, že tam brzy dojdu. A ty jsi tam, kde jsi měla být. Jsem Ti to říkala <3

  OdpovědětVymazat

Děkuji za komentář :-)