Alvifit: přírodní produkty českého výrobce

Když mi byla nabídnuta možnost vyzkoušet a zrecenzovat pro vás produkty firmy Alvifit, musím upřímně říci, že se mi do toho moc nechtělo. Kdyby mi tahle nabídka přišla e-mailem, tak asi odmítnu, ale když mi jeden ze zakladatelů společnosti zavolal a ptal se na možnost spolupráce, bylo z něj naprosto cítit, že věří nejen svým výrobkům, ale také celému konceptu, celé filozofii firmy, a že mu záleží na zpětné vazbě, aby se mohli jako firma posouvat dopředu, zlepšovat se apod.

Alvifit tým tvoří Aleš Vítek a Roman Beneš. Jsou to profesionální sportovci, kteří se rozhodli vydat se tou obtížnější cestou. Nechtěli používat suplementy, které obsahují syntetické látky, umělá sladidla a jinou chemii, proto se pustili do vlastní výroby, která - ruku na srdce - musí být ohromně náročná. Ani si nedokážu představit, kolik práce a testování museli jako tým podstoupit, než se jim do rukou dostali finální produkty tak, aby je mohli představit trhu. Ano, chápete správně, jde o českou výrobu, o čistě přírodní produkty s přírodními sladidly, aromaty a barvivy. A my si teď některé výrobky ukážeme a něco si o nich povíme.


Začnu syrovátkovým proteinem, který jsem dostala v 1 kg balení s příchutí jahody. Co jsem koukala na stránky obchodu, tak jsou samozřejmě k dispozici i jiné příchutě, klasická čokoláda, ale také pomeranč, který může být hodně zajímavý nebo protein bez příchutě, pokud si na něj potrpíte.
Asi nejvíce vás bude zajímat kvalita proteinu, tedy způsob výroby. Protein je zpracován šetrnou metodou ultrafiltrace, což dělá protein velmi kvalitní. Jde o protein 100% syrovátkový, tzn. že neobsahuje žádné jiné proteiny, které jsou občas do syrovátkových proteinů přidávány. 

Na jednu dávku obsahuje 3,7 g sacharidů a téměř 22 g bílkovin. Vysoce se doporučuje míchat pouze s vodou, abyste vytěžili z proteinu tu kvalitu, za kterou si platíte :-) Je nelogické investovat peníze do proteinu,  který výrobce nákladně odfiltroval od mléčných bílkovin a laktózy, když smícháním s mlékem to tam vlastně zase všechno vrátíte. A nejde jen o to! Smícháním proteinu s mlékem musíte počítat s jinými vlastnostmi a může se klidně stát, že při konzumaci proteinu s mlékem spíše přiberete. To mléko je tam zkrátka energie navíc.

Čili pokud výrobce proteinu píše "míchat s vodou", má k tomu několik důvodů:
  • snadnější trávení bílkovin
  • rychlejší vstřebávání bílkovin do těla
  • ochrana svalové hmoty při zátěži
  • účinný pomocník při regeneraci svalů po náročné fyzické zátěži
  • pro redukční dietu


Vyzkoušela jsem si příchuť s jahodou, ze které jsem měla tedy respekt, jsem zvyklá na čokoládu :-) Ale dopadlo to kupodivu překvapivě dobře! Protein není přeslazený (slazeno je xylitolem, erythritolem a stéviovými glykosidy), voní pronikavě, ale chuťově zůstává decentní. Což je fajn. Balení obsahuje odměrku, kterou musíte trpělivě vylovit :D Ale neříkejte, že vás to pokaždé nebaví :D 

PROTEINY ALVIFIT RŮZNÝCH PŘÍCHUTÍ A VELIKOSTI BALENÍ NAJDETE ZDE


Ostropestřec mariánský a Červená řepa - to jsou momentálně asi nejznámější doplňky stravy, na které mne bylo upozorňováno přímo v telefonickém hovoru, když jsme dávali dohromady nápady na to, co vám ukázat. Jde o jeden z produktů, kterým firma velmi věří a věří v jeho účinnost, Tento doplněk stravy je opravdu oblíbený a já se tomu ani nedivím. Protože ty benefity, které slibují jsou opravdu zajímavé. 

Ostropestřec mariánský nejenže vypadá jako bodlák, on to bodlák ve skutečnosti je, jen ten původní ostropestřec vlastně u nás ve volné přírodě nenajdete, jde o rostlinku, která má svůj původ ve Středomoří, u nás se vyskytuje jako rostlinka zdomácnělá a ne příliš atraktivní, přesto má naprosto skvělé účinky při všech jaterních onemocnění, ostropestřec má ve svých semenech opravdu velmi silnou účinnou látku, která nejenže dokáže pročistit játra, ale také léčí žlučník, pozitivně nahrává lidem s nízkým krevním tlakem, pokud máte migrény, podporuje látkovou výměnu, léčí gynekologické obtíže, ale také celkově podporuje organismus, imunitu a vzhledem k účinkům, které má na játra, je také silným antioxidantem. 

Červená řepa - ta už patří od pradávna mezi zdravé potraviny, to víme všichni, jen ne všichni si v řepě našli ono chuťové zalíbení, které třeba sdílím já. Jde o potravinu, která roste u nás a která má spoustu zdravotních benefitů. Firma Alvifit ji prodává v kombinaci s ostropestřce nebo samostatně. Musím říct tedy, že ty tabletky červené řepy, co jsou na obrázku, ohromně barví :D 
Červená řepa je luxusní nositelkou vitamínů (B, C), minerálů (Ca, Mg, K) a antioxidantů, stejně jako ostropestřec čistí játra, vylučuje sůl z těla a škodlivé látky ze střev, ale také přináší dobrou náladu, dodává lesk pleti, vlasům a nehtům :-)

OSTROPESTŘEC MARIÁNSKÝ JE K NALEZENÍ NA ESHOPU ZDEO BCAA jste již určitě slyšeli, takže mnozí z vás ví, že jde o směs aminokyselin, respektive o kombinaci tří esenciálních aminokyselin, které jsou pro tělo důležité a přesto si je neumí samo vyrobit, čili je zapotřebí je dostat do těla stravou nebo doplňkem stravy. BCAA je momentálně velmi populární a to především u příznivců přerušovaného půstu (Intermittent Fasting), kteří tak mohou využívat náročných tréninků a cvičení v postní době. Ale ne jen tam, svoji funkci plní také u sportovců a u lidí, kteří podstupují velkou fyzickou zátěž. 
Doplněk BCAA podporuje regeneraci a budování svalové hmoty, je vhodný při redukčních dietách a v momentě, kdy máte před sebou nebo za sebou skutečně náročný trénink, ale klidně i fyzicky náročnou práci, celodenní sportovní turnaje (můj případ) apod. 
Musím říci, že jsem sama měla možnost pozorovat na svém kamarádovi, který má náročnou práci, co s ním udělal nedostatek jedné z aminokyselin v těle. Mladý člověk, prakticky by mu nemělo nic chybět a měl by fungovat. Pravdou však je, že byl dlouhodobě příšerně unavený, špatně spal, neměl sílu na práci, nepodával výkony ani na sportovišti, když na to došlo, třásl se, zapomínal, prostě efektivně nefungoval. Na vině byl Leucin, jedna z esenciálních aminokyselin, které měl nedostatek. Velmi rychle tohle vyřešilo BCAA ve formě tabletek. Zrovna Leucin je aminokyselinou, kterou tělo využívá dvakrát více než zbývající dvě aminokyseliny z BCAA doplňku. A také pomáhá při odbourávání tuku :-)
Pokud neradi pijete proteinové nápoje a je pro vás efektivnější a možná i co do cílů logičtější užívat BCAA doplněk, pak bych vám jej moc doporučila, za mne ohromná spokojenost už jen kvůli praktičnosti, že se nemusím nikde tahat po náročných trénincích a turnajích s lahvemi a nemusím řešit plný žaludek proteinu, když se mi to zrovna nehodí. 

AMINOKYSELINY V TABLETKÁCH SI POŘÍDÍTE ZDE


Název Synefrin zní možná pro mnohé, co nevědí a netuší, až téměř nebezpečně :) Ale pro toho, kdo nic moc o tomto doplňku stravy neví, si něco základního řekneme. Jde o výtažek z rostlinky, který funguje jako "spalovač tuku". Já tuhle frázi nerada nechávám bez uvozovek, protože člověk pak nabude dojmu, že bude-li spalovače tuku konzumovat, tuk na těle se začne rozpouštět a někam mizet. Takhle to nefunguje. 
Synefrin patří do stejné kategorie - ne spalovačů, ale spíše stimulantů - jako například kofein, L-karnitin, HCA nebo Guarana. Tyhle všechny stimulanty mají za úkol jediné. 
  • vytvořit v těle termogenezi - tzn. zvýšit teplotu -> tím zrychlit metabolismus -> tělo je nabuzené na výkon -> podám lepší výkon -> při lepším výkonu spálím více kalorií -> více spálených kalorií znamená větší % spáleného tuku -> synefrin je pak efektivním pomocníkem při hubnutí.
Problém je v tom, že nefunguje sám o sobě. Pokud nebudete dodržovat životosprávu, nepomůže vám ani cvičení, natož tak doplňky stravy. 
Alvifit vyrobil synefrin s přídavkem vitamínů a zázvoru, samotný zázvor je také skvělý přírodní "spalovač", úžasně tělo prohřeje a donutí jej fungovat efektivněji. 

SYNEFRIN ZAKOUPÍTE NA STRÁNKÁCH OBCHODU ZDE


***

Doufám, že se vám přehlídka těchto výrobků líbila,
já bych moc ráda poděkovala firmě Alvifit, že mne
tak bohatě zazásobila :-)

Kristina

1 komentářů

Děkuji za komentář :-)