Z mého stolu (40): zima 2017/2018

Sbírka fotek jídel, které jsem nafotila v průběhu zimy 2017/2018 jako inspiraci do jídelníčku. Moc jich tedy není. Hodně jsem se věnovala hlavně receptům, protože když nemám moc náladu do života, tak vařím nebo peču. Zrovna tato zima byla pro mne naprostým osobním znovuzrozením a naplno jsem si to užívala. Takže i když je fotek z tohoto období málo, věřte, že v mém životě se toho stalo moc. Moc pozitivního :) 

K.


Zrníček z Kauflandu na tři plátky, cottage cheese s nastrouhanou ředkvičkou, okurka a  95% vepřová šunka. Ještě to načančat a může se jít na to :-D Jestli je to nutnost? No, v mém případě i ano. Jednak jím očima a jednak mne to krášlení pro fotku ještě pořád (i po skoro šesti letech blogování) baví ღ


Tousty z večerního chleba dát klasicky do toustovače a opéct společně s 95% šunkou, rajčetem,
tvrdým sýrem, okurkou, ředkvičkami a ledovým salátem.


Zeleninový salát z ledového salátu, mrkve, cherry rajčat, salátové okurky s opečeným
kuřecím masem a proteinovými těstovinami.


Rodinka obědvala těstoviny, já měla chuť na něco takového. Slanina, vejce, majonéza, řepa, gorgonzola, hrášek a salátová okurka. Proteinový nápoj: mix mléka, jahodového proteinu, mražených banánových koleček a borůvek


Kuřecí salát (ledový salát, brokolice před definitivním chcípnutím, salátová okurka, ředkvičky, mrkev, maso z grilovaného kuřete, lžíce majonézy)


Den předem jsem si upekla tento koláč plný ořechů a mrkve, takže ideální pro každého vyznavače low-carb režimu. Navíc, tento koláč může skvěle konkurovat jakékoli jiné buchtě. Je sladký tak akorát, sytý a neskutečně křehoučký a vláčný, jak nebíčko nadýchaný :-) Recept dohledáte na této adrese.


Losos na rozmarýnu se zeleninovým salátem dnes zdobil můj stůl na oběd :-) Losos byl 24 hodin naložený (olej, sůl, kurkuma, rozmarýn, mletý kmín), zeleninový salát je z míchané listové zeleniny, mrkve a salátové okurky s domácí majonézou. Výborný to bylo!!!

 Tady k večeři žampiony na cibulce se šunkou a třemi vejci.
K tomu paprika a rajčata (schovaná vzadu) a strouhaná mrkev s medem a citronem.
Fakt zkuste obyčejný bílý jogurt někdy vyšperkovat čokoládovým likérem :) Top!!! Jo, v tomhle období jsem ho bumbala a používala trošku víc :D Měla jsem ohromnou chuť být rebel :D
Ten pocit, když uděláš proteinové tyčinky, všichni si na nich pochutnávají, a ty je vyhodíš, bo se to nedá žrát :-D 

1 komentář:

  1. Krásný den, Kristýnko, jsi úžasná studnice moudrostí a inspirací k zalévání těla správnými ingrediencemi! Jaká je Tvá profese, můžu-li se ptát? Měj krásný den s úsměvem:-)

    OdpovědětSmazat

Instagram