Self-care Challenge (jaro, 2018)

by - pondělí, dubna 02, 2018


Je to velmi zvláštní, ale za celou dobu mého blogování, tedy od dubna 2012, jsem nikdy nedala na těchto stránkách prostor tématu, které považuji za jedno z nejdůležitějších v životě každého z nás vůbec. Neustále se všude mluví o lásce k sobě samé, neustále si myslíme, že nás štěstí čeká až tehdy, vlezeme-li se do menších kalhot, nebo hledáme cestičky skrze tvrdé tréninky k lepší postavě kvůli partnerům či ostatním lidem. Neustále čteme a slýcháme, že je podstatné pečovat hlavně o svou duši a já sama tohle téma již mnohokrát nakousla. Ale nikdy jsem se skutečně nevěnovala tomu, jak se naučit více pečovat o sebe samou. Jak se naučit hýčkat, jak se vzdálit tempu této doby, jak vypnout.

Věřte mi, jde to těžko. Ale jakmile jednou zakusíte to, že si všechen tento luxus dovolíte, budete opravdu volnější, šťastnější, dokonce se stanete imunní vůči okolnímu světu a všudypřítomné negaci. Myslím si, že tento blog již nedokáže pokrýt více textu ohledně hubnutí, návodů jak na to a již není možnost, jak vám dodat více motivace. Možná je spíše čas vzít to krapet z druhé strany a začít prezentovat to, co změnilo život před pár měsíci mně.

Self-care by se dalo přeložit jako péče sama o sebe. Protože pokud se nechcete vyčerpat péčí o ostatní, kdy jen dáváte, je nutné - vyloženě nutné - začít se k sobě chovat hezky, dovolit si vypnout, odpočívat, hýčkat se, ale také si občas "uklidit" v životě ten binec, který nám jen bere energii, čas a je často zcela postradatelný. 

Návod jak na výzvu

Po dobu celého jara je připraveno 30 návodů, jak celkově zpomalit a více si užívat přítomnosti. Úkolem není striktně splnit všechny body. Počet záleží na každém z vás. Na vůli, možnostech, chtění. Přesto bych byla ráda, kdybyste během jara stihli vykonat všechny body minimálně jedenkrát :-) Ano, chápete správně, veškeré úkoly můžete libovolněkrát opakovat, pokud budete cítit, že vám přinášejí do života něco nového a dělá vám to radost. 

Tabulku si můžete vytisknout, uložit do mobilu nebo nejlépe přepsat do bloku či sešitu, který vám bude sloužit jako žurnál/deník. 

Užijte si krásné jaro ♡

KristinaProgress: 22/30

Mohlo by se ti líbit

4 komentářů

 1. Jdu do toho, díky za tuto výzvu, myslím, že u mne bude potřeba jako sůl 😊👍

  OdpovědětVymazat
 2. Taky už se na to těším! Jaro je k tomu jako dělané .. :)

  OdpovědětVymazat
 3. Kristi, tesim sa ze si zacala byt viac aktivnejsia. viem preco to vsetko bolo, dufam teda, ze sa uz budes mat vo vsetkych smeroch iba lepsie. a dakujem za challenge, tuto sa budem urcite snazit splnit celu, kedze su tu velmi pekne "ulohy" :)

  OdpovědětVymazat
 4. Tohle by mě nenapadlo! :) ale děkuji moc a výzvu přijímám :P
  určitě se do toho pustím, jen nevím kdy začít. Asi hned zítra

  OdpovědětVymazat

Poslední komentáře