Self-care Challenge (léto, 2018)

by - středa, června 20, 2018


Jaro uteklo závratným tempem a je tady léto. Připravila jsem proto další výzvu, která by mohla oživit vaše životy a přiblížit vám a ukázat něco, co jste možná už zapomněli. Co by vám mohlo pomoci otevřít oči a naznačit správný směr rutinních životů, kterými jsme neustále obklopeni a v podstatě nemáme čas na to, udělat si život hezčí, nebo podniknout něco, z čeho bychom měli sami pěkný pocit. Věřím, že je moc důležité pečovat nejen o své tělo, ale také o svou duši. Naučit se, jak se hýčkat, jak se vzdálit tempu této doby, jak vypnout.

Self-care by se dalo volně přeložit jako péče sama o sebe. Protože pokud se nechcete vyčerpat péčí o ostatní, kdy jen dáváte, je nutné začít se k sobě chovat hezky, dovolit si vypnout, odpočívat, rozmazlovat se, ale také si občas "uklidit" v životě ten binec, který nám jen bere energii, čas a je často zcela postradatelný. 

Návod jak na výzvu

Po dobu celého léta je připraveno 30 návodů/bodů, jak celkově zpomalit a více si užívat přítomnosti. Jak zlepšit a zefektivnit své bytí a mít tak celkově ze sebe lepší pocit. Úkolem není striktně plnit bod za bodem kompletní seznam. Počet záleží na každém z vás. Na vůli, možnostech, chtění. Veškeré úkoly můžete libovolněkrát opakovat, pokud budete cítit, že vám přinášejí do života něco nového a dělá vám to radost. 

Tabulku si můžete vytisknout, uložit do mobilu nebo nejlépe přepsat do bloku či sešitu, který vám bude sloužit jako žurnál/deník. 

Užijte si krásné léto ♡ 

Kristina


Finální hodnocení: Během léta jsem se zaměřovala hlavně na tyto čtyři úkoly: nezabývat se věcmi, které jsou mimo moji kontrolu a nemohu je změnit, mluvit jasně a bez vytáček, aby nedošlo k nedorozumění, vyhýbat se lidem, kteří šíří samou negativní energii, a zbytečně se neomlouvat za něco, za co nemusím a přiznat pravdu, když vím, že ji nemám. Možná si řeknete, že vám tohle jde samo, ale každý jsme jiný a někomu takové věci samy od sebe nejdou. Jenže když se to vezme kolem a kolem, není to vlastně zas tak těžký a kupodivu se člověk pak cítí daleko lépe :) Cítí se lépe, když umí říct NE tomu, komu vždy raději kývl na souhlas. Je příjemné, když se v určitém momentě zachováte úplně opačně než obvykle, než jak se od vás čeká :) Je to ohromně osvobozující :)

Zůstaly mi jen 3 body, které jsem "nezvládla": postavit puzzle o nejméně 500 dílcích - puzzle jsem stavěla, ale tolik dílků to nemělo, takže to nepočítám; v parku jsem houpala na houpačce pouze svoji dceru, já na ni nesedla... což mne ted mrzí; dále jsem se měla rozdělit s kýmkoli o svůj výtvor kuchtící při pečení. Peču pravidelně, ale jsem sobecká hnusná osoba a všechno, co jsem upekla, jsem prostě snědla sama :D 

Fotky k některým z bodů

Ochucená voda s okurkou, kiwi a limetkou
Voda s mraženými borůvkami, malinami, jahodami, pomeranči a chia semínky
Moje pečení, o které jsem se nerozdělila.... ach jo. :D

Historie:


Progress: 27/30

Mohlo by se ti líbit

1 komentářů

Poslední komentáře