Prosinec 2021


V momentě. kdy tohle píši, mnozí z vás smaží řízky nebo kapříky, možná dolaďujete poslední přípravy na Štědrý večer. Je to krásný. My máme Vánoce už týden za sebou, jelikož jsme složená rodina a děti šly na Štědrý den k druhým rodičům. Právě teď se jim v očičkách možná taky třpytí odraz ze zapnutých světýlek na vánočním stromečku =) My jsme ten dnešní den s přítelem pojali vyloženě odpočinkově. Náš program je jen jíst, válet se, koukat se na filmy a jít na podvečerní procházku s Alitou. Až se vrátíme, chytnu knihu do ruky a budu si číst =)

Mám zde pár záběrů z prosince, snad vás zaujmou. Já se k nim určitě zase po nějaké době vrátím a budu nostalgicky na tento den vzpomínat s úsměvem na rtech!!!
Zde je několik fotek z pochůzky v malé obci Břidličná, kde roznáším poštu. Ten den to byla naprosto dokonalá nádhera. Jako v pohádce =)


Děti jsme už nechtěli, tak jsme domů před dvěma lety přitáhli tohle štěně... ale jako nevím, nevím... =D


Tohle je už druhá várky perníčků. První jsem nestačila ani vyfotit. Druhou várku už máme taky v sobě. Byly naprosto vynikající. Používám mleté ořechy do těsta a jsou luxusní.


Takto to vypadá, když doručujete v inverzi. Jen kousek nad tím vším bylo dokonalé modré nebe. Být ve větší nadmořské výšce, muselo být úplně luxusní počasí =) 


Ze stejného dne. V Karlovicích ve Slezsku.


I když byla naprostá tma, takhle svítil kopec od sněhu, do kterého se trošku opíral měsíc =)


Vyfoceno v den zimního slunovratu =)


Trenérky fotily holky na gymnastice =) Tohle je moje krev!


Asi nejnižší teplota za poslední týdny. Ano, i v tomto doručujeme. Člověk se musí pořádně oblíknout, aby vydržel v takové teplotě čtyři hodiny lítat po venku. Někdy i déle. 


Za mentorství v práci =) Aneb za krev, pot a slzy. Zaučování nováčků je strašně vyčerpávající. Ne všichni to zvládnou. Někteří odejdou už během zaučování, protože zjistí, že na to nemají fyzicky, někdo nezvládne nátlak na to, že ráno musí při přípravě pošty opravdu spěchat, že musí spěchat na pochůzce a že na něj čeká po pochůzce ještě další práce - účtování, asi nejhorší část z celého dne. To se učí hodně dlouho - myslím tím i měsíce.


Nafukovacího sněhuláka jsem ještě neviděla, tak jsem si ho musela vyblejsknout =D


Koupila jsem dcerce tyhle krásně svítící propisky.... Ta s tím respirátorem na jednorožci je luxusní a zároveň smutná ...


Vánoční skřítky mi na přání vyrobila loni moje paní vedoucí z listovního oddělení =) Letos mi znovu zdobili vánoční koutek =)

---

V bodech:

 • Nechala jsem vyrobit fotky. Původně jsem chtěla mít v ruce to nejlepší z roku loňského, nakonec jsem prošla všechny fotky za poslední tři roky, udělala v nich pořádek a ty nejlepší nechala vyvolat. Bylo jich 293 =D
 • Zamilovala jsem se do písniček skupiny Sophie & The Giants!!!
 • Viděla jsem tyhle filmy: Hamouni, Bejvalek se nezbavíš, Copak je to za vojáka, Jak vycvičit draka 2, 96 hodin: Odplata a krásnou pohádku Chlapec, kterému říkají Vánoce =)
 • Shlédli jsme druhou a třetí sérii Lajny... =D =D =D
 • Viděla jsem dokument stanice ABC "Escape from a House of Horror". Pokud umíte anglicky, vyhledejte si to. Děti byly roky zavřené doma ve špíně, bez možnosti chodit ven, vzdělávat se. Koupaly se údajně jednou za rok, jedly led s kečupem, dospělé dívky mluvily jak děti a taky tak vypadaly, jelikož nikdo z nich neprospíval. Strašný! Obrat nastal v den, kdy se jednoho dne jedna z nich rozhodla v noci utéct oknem a přivolat pomoc svým řetězem spoutaným mladším sestřičkám k posteli (protože měly hlad a "ukradly" ze stolu jídlo.)
 • V práci jsem malými dárečky k Vánocům obdarovala 21 lidí =) 
 • Našla jsem putovní kamínek... asi moc nekoukám, je jich všude prý plno =

Přeji vám všem krásnou zimu a poklidně prožité svátky vánoční!!!

Kristina


 

1 komentářů

 1. Určitě jste měli nádherné Vánoce, doufám, že sis odpočinula a také načerpala potřebnou energii. :)
  Přeji ti vše nejkrásnější do nového roku! :)

  OdpovědětVymazat

Děkuji za komentář :-)