11 června 2015

Tuňákový burger s grilovaným ananasem


Tohle je jedna z nejlepších bašt, jakou jsem za poslední týdny měla. Nejdříve jsem byla v rozpacích z tuňáka v burgeru, ale jakmile jsem se zakousla, veškeré mé rozpaky šly stranou, protože v puse se mi odehrál doslova výbuch fantastické chuti.

Recept není nijak náročný, je rychlý a navíc ze zdravých přírodních surovin, takže do vašeho režimu clean eating naprosto senzační.


Samozřejmě, že si můžete dát burger také mezi housku, ale já osobně bych to tím nekazila, protože místo housky můžete sníst další dva tyto skvosty a naprosto bez výčitek. 

Ingrediencí stačí jen málo a podařilo se mi udělat 6 kousků o velikosti ananasového kolečka, viz obrázky na této straně :-)


Budete potřebovat:

1 malou konzervu (cca 180 g) tuňáka ve vlastní šťávě (ne drcený!, kupte kousky)
2 vejce
2 lžíce sezamových semínek
1 kus jarní cibulky (z toho bude zapotřebí 1 velká lžíce na kolečka nakrájené zelené natě a 1 na drobno nakrájená malá cibulka, ale vesměs záleží na vás, může být více i méně)
1 lžička čerstvého nastrouhaného zázvoru
1 plátek celozrnného/žitného/slunečnicového chleba (budeme potřebovat jen střídku. Chleba v tomto případě se myslí onen balený, který je tence nakrájený a vypadá jako kostka - obrázek
olej
ananasová kolečka
2 lžíce hořčice
1 lžíce tekutého medu
ledový salát


1. Vodu z tuňáka slijeme a kousky dáme do misky. Přidáme cibuli, vejce, semínka, zázvor i na drobno nalámaný chléb. Pořádné promícháme.

2. Pánev potřeme olejem a lžící klademe zhruba 6 kousků na pánvičku. Smažíme do hněda z obou stran na středním plameni. Opatrně otáčejte, jsou křehké.

3. Mezitím smícháme hořčici a med a necháme stranou. 

4. Vytáhneme hotové tuňákové burgery z pánve a místo nich dáme kolečka ananasu. Každé kolečko 1-2 minuty z každé strany grilujeme. 

5. Na talíř si připravíme list ledového salátu, přidáme burger, potřeme medovou hořčicí a zakryjeme ananasem. 

6. Snažíme se rozdělit a nesníst to hned na posezení :-)
  

Moc bych si přála, aby vám chutnalo jako mně. Dejte mi vědět, jak burgery dopadly a co na ně z hlediska chuti říkáte. Těším se na vaše komentáře :)

K. ♥